Cornell Dubilier Electronics (CDE) CGS432T200X4C
CGS432T200X4C
Part No.:
CGS432T200X4C
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaCGS432T200X4C.pdf
Description:
CAP ALUM 4300UF 200V SCREW
Packaging:
Bulk
Series:
CGS
ProductStatus:
Active
Capacitance:
4300 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C