Cornell Dubilier Electronics (CDE) CGS443U060X5L
CGS443U060X5L
Part No.:
CGS443U060X5L
Datasheet:
ShinYuaCGS443U060X5L.pdf
Description:
CAP ALUM 44000UF 60V SCREW
Packaging:
Bulk,Bulk
Capacitance:
44000 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage-Rated:
60 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C