Vishay Sfernice CH02016-250RGFTA
CH02016-250RGFTA
Part No.:
CH02016-250RGFTA
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
02016 (0504 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCH02016-250RGFTA.pdf
Description:
CH 02016 250U 2% F TR E2
  • Related Categories
Package/Case:
02016 (0504 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CH
ProductStatus:
Active
Resistance:
250 Ohms
Tolerance:
±2%
Power(Watts):
0.03W, 1/32W
Composition:
Thin Film
Features:
RF, High Frequency
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.019 L x 0.015 W (0.48mm x 0.39mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)