Vishay Sfernice CH0402-25RJFTA
CH0402-25RJFTA
Part No.:
CH0402-25RJFTA
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCH0402-25RJFTA.pdf
Description:
CH 0402 25U 5% F TR E2
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CH
ProductStatus:
Active
Resistance:
25 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.05W, 1/20W
Composition:
Thin Film
Features:
RF, High Frequency
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.039 L x 0.024 W (1.00mm x 0.60mm)
Height-Seated(Max):
0.025 (0.63mm)