CTS-Frequency Controls CHT50C4802MNT
CHT50C4802MNT
Part No.:
CHT50C4802MNT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaCHT50C4802MNT.pdf
Description:
XTAL OSC XO 48.0MHZ 2.5V SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CHT50
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
48 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS, TTL
Voltage-Supply:
2.5V
FrequencyStability:
±100ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
30mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)