ITT Cannon, LLC CIR030-24-12S-F80
CIR030-24-12S-F80
Part No.:
CIR030-24-12S-F80
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
Category:
Circular Connectors
Package:
Datasheet:
ShinYuaCIR030-24-12S-F80.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 5P SILVER CRIMP
Packaging:
Bulk
Series:
CIR
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
5
Shell Size - Insert:
24-12
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Flange
Termination,Fastening:
Crimp
Item22:
Bayonet Lock
Item23:
N (Normal)
Item24:
Metal
Item25:
Aluminum Alloy
Item26:
Olive Drab Cadmium
Item27:
Silver
Item28:
Olive Drab
Item29:
Item30:
Item31:
Item32:
Item33:
23A, 80A
Item34:
500VAC, 700VDC