ITT Cannon, LLC CIR030F-28-6S-F80
CIR030F-28-6S-F80
Part No.:
CIR030F-28-6S-F80
Datasheet:
ShinYuaCIR030F-28-6S-F80.pdf
Description:
CONN RCPT FMALE 3P SILVER CRIMP
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
3
Shell Size - Insert:
28-6
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Panel Mount
Mounting Feature:
Flange
Item26:
Olive Drab Cadmium
Item27:
Silver
Item28:
Olive Drab
Item29:
Environment Proof
Item30:
Item31:
Cable Clamp
Item32:
Item33:
80A
Item34:
900VAC, 1250VDC