ITT Cannon, LLC CIR06A-28-6S-F80
CIR06A-28-6S-F80
Part No.:
CIR06A-28-6S-F80
Datasheet:
ShinYuaCIR06A-28-6S-F80.pdf
Description:
CONN PLUG FMALE 3P SILVER CRIMP
Connector Type:
Plug, Female Sockets
Number of Positions:
3
Shell Size - Insert:
28-6
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item26:
Olive Drab Cadmium
Item27:
Silver
Item28:
Olive Drab
Item33:
80A
Item34:
900VAC, 1250VDC