ITT Cannon, LLC CIR06R-24A-28P-F80-T96-12
CIR06R-24A-28P-F80-T96-12
Part No.:
CIR06R-24A-28P-F80-T96-12
Datasheet:
ShinYuaCIR06R-24A-28P-F80-T96-12.pdf
Description:
CONN PLUG MALE 28POS GOLD CRIMP
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
28
Shell Size - Insert:
24-A28
Shell Size MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Item26:
Black Anodized
Item27:
Gold
Item28:
Black
Item29:
Environment Proof
Item33:
13A
Item34:
200VAC, 250VDC