TDK Corporation CK45-B3DD222KYVNA
CK45-B3DD222KYVNA
Part No.:
CK45-B3DD222KYVNA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYuaCK45-B3DD222KYVNA.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 2KV RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
CK45
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
B
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.551 (14.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)