KEMET CKC18C473MWGAC7800
CKC18C473MWGAC7800
Part No.:
CKC18C473MWGAC7800
Datasheet:
ShinYuaCKC18C473MWGAC7800.pdf
Description:
KC-LINK 1812 47NF 650VDC C0G
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
650V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.106 (2.70mm)