KEMET CKC18C682GCGACAUTO
CKC18C682GCGACAUTO
Part No.:
CKC18C682GCGACAUTO
Datasheet:
ShinYuaCKC18C682GCGACAUTO.pdf
Description:
KC-LINK 1812 6.8NF 500VDC C0G
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
500V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.061 (1.55mm)