KEMET CKC18C822GWGACAUTO
CKC18C822GWGACAUTO
Part No.:
CKC18C822GWGACAUTO
Datasheet:
ShinYuaCKC18C822GWGACAUTO.pdf
Description:
KC-LINK 1812 8.2NF 650VDC C0G
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
650V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)