KEMET CKC18C912MDGAC7210
CKC18C912MDGAC7210
Part No.:
CKC18C912MDGAC7210
Datasheet:
ShinYuaCKC18C912MDGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 1812 9.1NF 1000VDC C0G
Capacitance:
9100 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)