KEMET CKC18X183KCGAC7210
CKC18X183KCGAC7210
Part No.:
CKC18X183KCGAC7210
Datasheet:
ShinYuaCKC18X183KCGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 1812 18NF 500VDC C0G
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
500V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.061 (1.55mm)