KEMET CKC18X223KCGACAUTO
CKC18X223KCGACAUTO
Part No.:
CKC18X223KCGACAUTO
Datasheet:
ShinYuaCKC18X223KCGACAUTO.pdf
Description:
KC-LINK 1812 22NF 500VDC C0G
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
500V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.061 (1.55mm)