KEMET CKC18X273MWGAC7210
CKC18X273MWGAC7210
Part No.:
CKC18X273MWGAC7210
Datasheet:
ShinYuaCKC18X273MWGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 1812 27NF 650VDC C0G
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
650V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)