KEMET CKC18X472JCGAC7210
CKC18X472JCGAC7210
Part No.:
CKC18X472JCGAC7210
Datasheet:
ShinYuaCKC18X472JCGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 1812 4.7NF 500VDC C0G
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
500V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.055 (1.40mm)