KEMET CKC18X752KWGAC7210
CKC18X752KWGAC7210
Part No.:
CKC18X752KWGAC7210
Datasheet:
ShinYuaCKC18X752KWGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 1812 7.5NF 650VDC C0G
Capacitance:
7500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
650V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)