KEMET CKC18X822KCGACAUTO
CKC18X822KCGACAUTO
Part No.:
CKC18X822KCGACAUTO
Datasheet:
ShinYuaCKC18X822KCGACAUTO.pdf
Description:
KC-LINK 1812 8.2NF 500VDC C0G
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
500V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)