KEMET CKC21C153KWGACAUTO
CKC21C153KWGACAUTO
Part No.:
CKC21C153KWGACAUTO
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCKC21C153KWGACAUTO.pdf
Description:
KC-LINK 2220 15NF 650VDC C0G
  • Related Categories
Package/Case:
2220 (5750 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
KC-LINK
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
650V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.220 L x 0.200 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.061 (1.55mm)