KEMET CKC21C223KWGAC7210
CKC21C223KWGAC7210
Part No.:
CKC21C223KWGAC7210
Datasheet:
ShinYuaCKC21C223KWGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 2220 22NF 650VDC C0G
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
650V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.220 L x 0.200 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)