KEMET CKC21C393KCGACAUTO
CKC21C393KCGACAUTO
Part No.:
CKC21C393KCGACAUTO
Datasheet:
ShinYuaCKC21C393KCGACAUTO.pdf
Description:
KC-LINK 2220 39NF 500VDC C0G
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
500V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.220 L x 0.200 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.061 (1.55mm)