KEMET CKC21C473MCGAC7210
CKC21C473MCGAC7210
Part No.:
CKC21C473MCGAC7210
Datasheet:
ShinYuaCKC21C473MCGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 2220 47NF 500VDC C0G
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
500V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.220 L x 0.200 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.061 (1.55mm)