KEMET CKC21C562JWGACAUTO
CKC21C562JWGACAUTO
Part No.:
CKC21C562JWGACAUTO
Datasheet:
ShinYuaCKC21C562JWGACAUTO.pdf
Description:
KC-LINK 2220 5.6NF 650VDC C0G
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
650V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.220 L x 0.200 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)