KEMET CKC21C622JCGAC7800
CKC21C622JCGAC7800
Part No.:
CKC21C622JCGAC7800
Datasheet:
ShinYuaCKC21C622JCGAC7800.pdf
Description:
KC-LINK 2220 6.2NF 500VDC C0G
Capacitance:
6200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
500V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.220 L x 0.200 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.106 (2.70mm)