KEMET CKC21C752GCGAC7800
CKC21C752GCGAC7800
Part No.:
CKC21C752GCGAC7800
Datasheet:
ShinYuaCKC21C752GCGAC7800.pdf
Description:
KC-LINK 2220 7.5NF 500VDC C0G
Capacitance:
7500 pF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
500V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.220 L x 0.200 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)