KEMET CKC21C822KWGACAUTO
CKC21C822KWGACAUTO
Part No.:
CKC21C822KWGACAUTO
Datasheet:
ShinYuaCKC21C822KWGACAUTO.pdf
Description:
KC-LINK 2220 8.2NF 650VDC C0G
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
650V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.220 L x 0.200 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)