KEMET CKC21X512KWGACAUTO
CKC21X512KWGACAUTO
Part No.:
CKC21X512KWGACAUTO
Datasheet:
ShinYuaCKC21X512KWGACAUTO.pdf
Description:
KC-LINK 2220 5.1NF 650VDC C0G
Capacitance:
5100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
650V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.232 L x 0.197 W (5.90mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)