KEMET CKC21X622KCGAC7210
CKC21X622KCGAC7210
Part No.:
CKC21X622KCGAC7210
Datasheet:
ShinYuaCKC21X622KCGAC7210.pdf
Description:
KC-LINK 2220 6.2NF 500VDC C0G
Capacitance:
6200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
500V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
0.232 L x 0.197 W (5.90mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.106 (2.70mm)