KEMET CKC21X752MWGAC7800
CKC21X752MWGAC7800
Part No.:
CKC21X752MWGAC7800
Datasheet:
ShinYuaCKC21X752MWGAC7800.pdf
Description:
KC-LINK 2220 7.5NF 650VDC C0G
Capacitance:
7500 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
650V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
0.232 L x 0.197 W (5.90mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)