Samsung Electro-Mechanics CL32B106KAULNNE
CL32B106KAULNNE
Part No.:
CL32B106KAULNNE
Manufacturer:
Samsung Electro-Mechanics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCL32B106KAULNNE.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CL
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.079 (2.00mm)