Nidec Copal Electronics CL-SB-12C-11
CL-SB-12C-11
Part No.:
CL-SB-12C-11
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
Category:
Slide Switches
Package:
Datasheet:
ShinYuaCL-SB-12C-11.pdf
Description:
SWITCH SLIDE SPDT 200MA 12V
Packaging:
Bulk
Series:
CL-SB
ProductStatus:
Active
Circuit:
SPDT
ContactTiming:
Non-Shorting (BBM)
SwitchFunction:
On-On
CurrentRating(Amps):
200mA (DC)
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
12 V
ActuatorType:
Standard
ActuatorLength:
2.00mm