Nidec Copal Electronics CL-SB-12C-12
CL-SB-12C-12
Part No.:
CL-SB-12C-12
Datasheet:
ShinYuaCL-SB-12C-12.pdf
Description:
SWITCH SLIDE SPDT 200MA 12V
Circuit:
SPDT
SwitchFunction:
On-On
CurrentRating(Amps):
200mA (DC)
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
12 V
ActuatorLength:
2.00mm