Nidec Copal Electronics CL-SB-22A-12T
CL-SB-22A-12T
Part No.:
CL-SB-22A-12T
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
Category:
Slide Switches
Package:
Datasheet:
ShinYuaCL-SB-22A-12T.pdf
Description:
SWITCH SLIDE DPDT 200MA 12V
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CL-SB
ProductStatus:
Active
Circuit:
DPDT
ContactTiming:
Non-Shorting (BBM)
SwitchFunction:
On-On
CurrentRating(Amps):
200mA (DC)
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
12 V
ActuatorType:
Standard
ActuatorLength:
2.00mm