KYOCERA AVX CM03X7R681K16AH
CM03X7R681K16AH
Part No.:
CM03X7R681K16AH
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCM03X7R681K16AH.pdf
Description:
CAP CER 680PF 4V X7R 0201
  • Related Categories
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CM
ProductStatus:
Active
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
4V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.009 (0.22mm)