NTE Electronics, Inc CML332J100
CML332J100
Part No.:
CML332J100
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaCML332J100.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 RAD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bag
Series:
CML
ProductStatus:
Active
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.200 L x 0.125 W (5.08mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
0.260 (6.60mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.100 (2.54mm)