Wolfspeed, Inc. CMPA901A020S
CMPA901A020S
Part No.:
CMPA901A020S
Manufacturer:
Wolfspeed, Inc.
Category:
RF Amplifiers
Package:
40-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
ShinYuaCMPA901A020S.pdf
Description:
20W GAN MMIC PA 28V 9.0-10.0GHZ
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
GaN
ProductStatus:
Active
Frequency:
9GHz ~ 10GHz
P1dB:
Gain:
35dB
NoiseFigure:
RFType:
Radar
Voltage-Supply:
28V
Current-Supply:
235mA
TestFrequency:
9GHz