CUI Devices CMS-15113-076L100A
CMS-15113-076L100A
Part No.:
CMS-15113-076L100A
Manufacturer:
CUI Devices
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaCMS-15113-076L100A.pdf
Description:
15 X 11 MM, RECTANGULAR FRAME, 0
Packaging:
Tray
Series:
CMS
ProductStatus:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose
FrequencyRange:
100 Hz ~ 20 kHz
Frequency-SelfResonant:
700Hz
Impedance:
6 Ohms
Efficiency-dBA:
92.00
Efficiency-Testing:
700mW/100mm
Efficiency-Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power-Rated:
700 mW
Power-Max:
1 W
PortLocation:
Top
Shape:
Rectangular
Material-Cone:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material-Magnet:
Nd-Fe-B
IngressProtection:
Ratings:
Termination:
Wire Leads with Connector
Size/Dimension:
0.591 L x 0.433 W (15.00mm x 11.00mm)