CUI Devices CMS-15113-078L100B-67
CMS-15113-078L100B-67
Part No.:
CMS-15113-078L100B-67
Datasheet:
ShinYuaCMS-15113-078L100B-67.pdf
Description:
15 X 11 MM, RECTANGULAR FRAME, 0
FrequencyRange:
100 Hz ~ 20 kHz
Frequency-SelfResonant:
700Hz
Impedance:
8 Ohms
Efficiency-dBA:
91.00
Efficiency-Testing:
700mW/100mm
Power-Rated:
700 mW
Power-Max:
1 W
IngressProtection:
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Size/Dimension:
0.591 L x 0.433 W (15.00mm x 11.00mm)