CUI Devices CMS-151135-076L100
CMS-151135-076L100
Part No.:
CMS-151135-076L100
Datasheet:
ShinYuaCMS-151135-076L100.pdf
Description:
SPEAKER 15 X 11MM ENCLOSED
FrequencyRange:
100 Hz ~ 20 kHz
Frequency-SelfResonant:
600Hz
Impedance:
6 Ohms
Efficiency-dBA:
92.00
Efficiency-Testing:
700mW/100mm
Power-Rated:
700 mW
Power-Max:
1 W
Termination:
Wire Leads
Size/Dimension:
0.591 L x 0.433 W (15.00mm x 11.00mm)