CUI Devices CMS-16093-076L100B
CMS-16093-076L100B
Part No.:
CMS-16093-076L100B
Datasheet:
ShinYuaCMS-16093-076L100B.pdf
Description:
16 X 9 MM, RECTANGULAR FRAME, 0.
FrequencyRange:
100 Hz ~ 20 kHz
Frequency-SelfResonant:
600Hz
Impedance:
6 Ohms
Efficiency-dBA:
90.00
Efficiency-Testing:
700mW/100mm
Power-Rated:
700 mW
Power-Max:
1 W
Size/Dimension:
0.630 L x 0.354 W (16.00mm x 9.00mm)