Vishay Huntington Electric Inc. CMS20CME30K00JE
CMS20CME30K00JE
Part No.:
CMS20CME30K00JE
Manufacturer:
Vishay Huntington Electric Inc.
Category:
Specialized Resistors
Package:
Datasheet:
ShinYuaCMS20CME30K00JE.pdf
Description:
RES CAP BLEEDER 30K OHM 5% 20W
Packaging:
Bulk
Series:
CMS
ProductStatus:
Active
Type:
Bleeder, Capacitor
Applications:
Capacitor Discharge
Composition:
Wirewound
Resistance:
30 kOhms
Impedance:
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
20W
TemperatureCoefficient:
±260ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 350°C