TE Connectivity Passive Product CPF0603F150KC1
CPF0603F150KC1
Part No.:
CPF0603F150KC1
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCPF0603F150KC1.pdf
Description:
RES SMD 150K OHM 1% 1/16W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CPF, Neohm
ProductStatus:
Active
Resistance:
150 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
Composition:
Thin Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)