TE Connectivity Passive Product CPF0603F24R9C1
CPF0603F24R9C1
Part No.:
CPF0603F24R9C1
Datasheet:
ShinYuaCPF0603F24R9C1.pdf
Description:
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance:
24.9 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)