Yageo CQ0603CRNPO9BN3R3
CQ0603CRNPO9BN3R3
Part No.:
CQ0603CRNPO9BN3R3
Datasheet:
ShinYuaCQ0603CRNPO9BN3R3.pdf
Description:
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NPO 0603
Capacitance:
3.3 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)