Yageo CQ0603CRNPOYBN7R5
CQ0603CRNPOYBN7R5
Part No.:
CQ0603CRNPOYBN7R5
Datasheet:
ShinYuaCQ0603CRNPOYBN7R5.pdf
Description:
CAP CER 7.5PF 250V C0G/NPO 0603
Capacitance:
7.5 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)