Yageo CQ0603JRNPOYBN110
CQ0603JRNPOYBN110
Part No.:
CQ0603JRNPOYBN110
Manufacturer:
Yageo
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCQ0603JRNPOYBN110.pdf
Description:
CAP CER 11PF 250V C0G/NPO 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CQ
ProductStatus:
Active
Capacitance:
11 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)