Yageo CQ0805ARNPOYBN1R5
CQ0805ARNPOYBN1R5
Part No.:
CQ0805ARNPOYBN1R5
Manufacturer:
Yageo
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCQ0805ARNPOYBN1R5.pdf
Description:
CAP CER 1.5PF 250V C0G/NPO 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CQ
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1.5 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.028 (0.70mm)