Yageo CQ0805BRNPO9BN3R9
CQ0805BRNPO9BN3R9
Part No.:
CQ0805BRNPO9BN3R9
Datasheet:
ShinYuaCQ0805BRNPO9BN3R9.pdf
Description:
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NPO 0805
Capacitance:
3.9 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.028 (0.70mm)